• contact@beecommerce.pl

  • +48 697 548 508

  1. Beecommerce
  2. Realizacje
  3. Artykuły grzewcze

Katalog i sklep z grzejnikami - wybierz spośród ponad 5 mln wariantów

Preview image
Preview image

Projekt nowej odsłony sklepu (stary dostępny jest na artykulygrzewcze.com) zakładał stworzenie kompletnego serwisu wykorzystując perspektywiczne technologie. Głównym wyzwaniem było odpowiednie przygotowanie baz produktowych aby można było je sprzedawać w formie e-commercowej gdzie klient konfiguruje w 100% produkt online otrzymując finalną cenę i zamawiając produkt online. Obecnie żaden z dostępnych w Polsce sklepów z grzejnikami nie oferuje sprzedaży produktów na zamówienie w formie e-commercowej. Oferowana jest jedynie sprzedaż z katalogu papierowego lub PDF, pro-formy i ręczne płatności. Poprzedni silnik sklepu, autorskie rozwiązanie, nie zaspokajał potrzeb klienta pod kątem funkcjonalnym i estetycznym. Nie był też w stanie obsłużyć milionów wariantów produktów katalogowych. W związku z tym, zadaniem Beecommerce było 1) przygotowanie od zera front-endu serwisu łącznie z makieta serwisu, 2) przygotowanie danych produktowych, co okazało się tytaniczną pracą ze względu na brak digitalizacji danych od producentów. 3) stworzenie infrastruktury e-commerce opierającej się na Magento2 4) optymalizację prędkości ładowania sklepu ze szczególną uwagą na ciężkie, kilkuset wariantowe karty produktów.

Istotnym wskaźnikiem biznesowym było podniesienie kulejącego współczynnika konwersji do poziomu co najmniej średniej rynkowej. Założyliśmmy tez maksymalne dopasowanie strony do urządzeń mobilnych tworząc dedykowane style oraz możliwość przeglądania strony w trybie Progressive Web App oraz offline. Klient potrzebował też maksymalnie zautomatyzować pierwotnie ręczny proces obsługi zamówień. Aby to osiągnąć została wykonana integracja z ERP Subiekt pozwalająca na wymianę zamówień oraz synchronizację produktów. Zarekomendowaliśmy tez nową strukturę danych w Subiekcie tak aby obsłużyć stany magazynowe wszystkich wariantów produktowych.

Preview image
Preview image
Preview image
Preview image

Co wykonaliśmy?

Konfiguracja Magento 2, Integracja dwukierunkowa z ERP Subiekt GT, Migracja danych z poprzedniego serwisu, Stworzenie nowych indeksów produktów, Audyt obecnych procesów księgowo-magazynowych, Zakodowanie Frontendu sklepowego wykorzystując vuestorefront.io, Implementacja z zewnętrznymi API (pickuppoints.pl, locit.pl, mailgun.com), Integracja sekcji blogowej z WordPress, Zarządzanie katalogiem Elasticsearch, Natywne płatności Blik0, Implementacja Enhanced Ecommerce Datalayer i konfiguracja w Google Analytics, Audyt SEO i wdrożenie, Stworzenie feedów produktowych oraz zaawansowane reguły produktowe w Google Merchant Center

Narzędzia wykorzystane przy projekcie

Wykorzystywane technologie

Dołącz do naszego zespołu!