e-garderobe

Fashion w twoim smartfonie. Wypożyczalnia kreacji i biżuterii

Odwiedź stronę

UŻYTE TECHNOLOGIE

vue magento php figma elastic nuxt redis integration

ZAKRES PROJEKTU

webanalytics audytux webdevelopment devops api integration prototyping

BRANŻA

Wypożyczalnia modowa

Brief

Klient poszukiwał rozwiązań pozwalających na sprawne i stabilne zarządzanie innowacyjnym projektem wypożyczalni fashion. Projekt przejęliśmy całkowicie od wcześniejszego wykonawcy.

Zidentyfikowaliśmy spore braki w funkcjonalnościach, głównie w obszarze automatyzacji wymiany danych w procesie logistycznym oraz w dostępności serwisu na urządzeniach mobilnych.

Potrzeby projektu

 • funkcjonalność przymiarki kreacji

 • wypożyczenie na różną liczbę dni - zarządzanie rezerwacjami i kalendarzem

 • różne formy odbioru/dostawy

 • dedykowany frontend

 • wykorzystanie nowoczesnych technologii

Nasza rola w projekcie

 • audyt przedwdrożeniowy

 • makieta serwisu

 • wykonanie frontendu w technologii vuestorefront.io

 • konfiguracja Magento 2 oraz integracje z ERP i PIM

 • utworzenie i utrzymanie architektury serwerowej

 • utworzenie funkcjonalności przymiarki

 • utworzenie funkcjonalności abonamentów modowych

 • analityka webowa + GA4

Kluczowe wymagania

Mobilne płatności

Dostarczenie natywnych płatności mobilnych Apple Pay i Google Pay. Ponad 80% użytkowników serwisu korzysta z iPhone

Fashion First

Lekki, modowy UX strony, z dużymi zdęciami i wideo produktowym. Styl inspirowany trendami z USA i Australii

Migracja

Przeniesienie bazy produktowej z poprzedniego custom'owego silnika eCommerce

Długofalowe utrzymanie

Wsparcie developerskie i wdrażanie nowych rozwiązań

Najciekawsze funkcjonalności

Dopasowanie kodu Open Source do nowatorskich wymagań biznesu. Wykonanie wielu funkcjonalności jako dodatkowe customowe moduły Magento 2 oraz rozbudowa kodu VueStorefront.

PWA mobile-first frontend

Szybki i wydajny frontend nastawiony na działanie na telefonach. Pełna optymalizacja skalowania zasobów, CDN, wielopoziomowy cache.

Integracja z Vimeo PRO

Prezentacja kreacji za pomocą krótkich filmików. Dzieki temu klientki mają pełną informację o wyglądzie i plastyczności produktu na modelu. Wyzwaniem było szybkie, nie obciążające strony wczytywanie filmików, stąd wybór padł na white-labelowe rozwiązanie od Vimeo.

Integracja z Vimeo PRO

Prezentacja kreacji za pomocą krótkich filmików. Dzieki temu klientki mają pełną informację o wyglądzie i plastyczności produktu na modelu. Wyzwaniem było szybkie, nie obciążające strony wczytywanie filmików, stąd wybór padł na white-labelowe rozwiązanie od Vimeo.

Wypożyczenia kreacji

Rozbudowaliśmy Magento o moduł Rental. Z racji wykorzystania headlessowego frontu, rozbudowaliśmy API Magento oraz odpowiednio przygotowaliśmy Frontend, tworząc np. kalendarz umożliwiający wybór dat wypożyczenia spośród dostępnych terminów, oraz odpowiednie blokowanie dni przeznaczonych na logistykę.

Abonament modowy = rekurencyjne płatności

Możliwość zakupu autoodnawialnego abonamentu umożliwiającego wypożyczanie kreacji za zebrane punkty abonamentowe. Punkty abonamentowe w tym wdrożenieu nie przechodzą na kolejny okres subskrypcji. Do autopobrań wykorzystujemy customową integrację ze Stripe.

Kup z drugiej ręki

Rozwinęliśmy serwis o możliwość zakupu i sprzedaży modowych perełek w atrakcyjnych cenach. Wdrożenie wymagało m.in integracji z PIM Akeneo, stworzenia dynamicznego formularza do wstawiania sprzedawanych produktów, rozdzielenia logiki koszyka, zmian na kartach produktowych. W efekcie powstał lekki i funkcjonalny marketplace.

Pomysł na taką usługę jak E-Garderobe wydaje się niecodzienny, ale tylko z pozoru. Gdy się nad tym zastanowić, można dojść do wniosku, że taki model ma sens zwłaszcza w odniesieniu do świata ubrań. Kolekcji i marek modowych jest po prostu zbyt dużo, by dało się wszystko kupić. Lepiej wypożyczać.

Karina Sobiś, CEO


Chcesz wykonać podobny projekt?

Zapytaj o wycenę

Rezultaty

Udowodniliśmy, że Headless doskonale sprawdzi się nawet przy najbardziej nowatorskich pomysłach. Powstała szybka, lekka strona modowa osiągająca doskonałe wyniki analityczne.

Wykorzystane technologie

W tym projekcie korzystaliśmy z całej palety technologii. Jeśli podoba Ci się efekt, możemy użyć ich też w Twoim projekcie.

Docenili nas