kultowy.pl

Książki, e-booki, prasa w wydaniu mobile-first

Odwiedź stronę

UŻYTE TECHNOLOGIE

vue magento php redis nuxt figma elastic

ZAKRES PROJEKTU

webanalytics audytux webdevelopment devops api integration prototyping

BRANŻA

Księgarnia on-line i wygodna subskrypcja prasy z autopłatnością

Brief

Projekt nowej odsłony księgarni kultowy.pl zakłada stworzenie jednego kompletnego systemu sprzedaży prasy, e-produktów, prenumerat odnawialnych, oraz produktów dropshippingowych jak np. kosmetyki. Projekt realizowany był z naciskiem na prędkość działania, dedykowane widoki mobilne oraz odświeżony, godny roku 2021, format graficzny.

Potrzeby projektu

 • płatności rekurencyjne

 • łatwość integracji

 • dedykowany frontend

 • wykorzystanie nowoczesnych technologii

 • sprzedaż produktów cyfrowych

Nasza rola w projekcie

 • audyt przedwdrożeniowy

 • makieta serwisu

 • wykonanie frontendu w technologii vuestorefront.io

 • Multi Inventory Magento 2

 • dwukierunkowa integracja ERP

 • bieżące wsparcie w kontaktach z innymi dostawcami

 • autorski system płatności rekurencyjnych

 • analityka webowa + GA4

Kluczowe wymagania

Projekt zakładał stworzenie od zera kompletnego systemu sprzedaży prasy, produktów cyfrowych jak e-booki i e-wykroje, autoodnawialnych prenumerat, kolekcji i produktów dropshippingowych jak kosmetyki.

Nowy serwis miał połączyć wiele działów i rodzajów sprzedaży w płynny proces przyjazny dla użytkownika i zachowujący najlepsze wskaźniki analityczne.

Produkty cyfrowe

Sprzedaż produktów elektronicznych.

Przyjazny UX

Całkowicie nowy wygląd strony.

Płatności rekurencyjne

Umożliwienie zakupu autoodnawialnych prenumerat czaspoism.

Długofalowe utrzymanie

Wsparcie developerskie i rozwój projektu.

Chcesz wykonać podobny projekt?

Zapytaj o wycenę

Najciekawsze funkcjonalności

Ogrom pracy włożyliśmy w implementację Multi Inventory Magento 2 i utworzenie autorskiego systemu płatności autoodnawialnych. Wymagało to stworzenia customowych modułów Magento 2 oraz znacznej rozbudowy kodu VueStorefront.

Produkty cyfrowe

Serwis umożliwia zakup produktów cyfrowych. E-booki i e-wykroje Klient pobiera ze swojego konta, co wymagało znacznej rozbudowy backendowej i frontendowej tej strefy.

Prenumeraty autoodnawialne

Jednym z kluczowych wymagań była możliwość zakupu autoodnawialnych, kwartalnych, półrocznych i rocznych prenumerat topowych tytułów prasowych. Wymagało to stworzenia autorskiego narzędzia płatności rekurencyjnych, zintegrowania go z systemem ERP Klienta, frontem i marketing automation.

Odpowiednio zmodyfikowaliśmy kod frontendu, żeby spełniał wymagania funkcjonalne i wizualne dla tego typu sprzedaży.

PWA mobile-first frontend

Szybki i wydajny frontend nastawiony na działanie na telefonach. Pełna optymalizacja skalowania zasobów, CDN, wielopoziomowy cache.

Wdrożenie dyrektywy Omnibus

Od stycznia 2023 roku zmiany w prawie narzuciły na sprzedawców obowiązek informowania klientów o realnej kwocie obniżki produktu w stosunku do najniżej jego ceny z ostatnich 30dni. Wymaga to zbierania dużej ilości danych oraz odpowiedniej wizualizacji na froncie. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy odpowiednie narzędzia i zmiany graficzne. Dodatkowym atutem jest nasz autorski widget pokazujący na wykresie historię zmiany ceny danego produktu.

kultowy.pl jako oficjalna platforma sprzedażowa wydawnictwa Burda Media Polska utrzymuje pozycję lidera rynku w swoim segmencie. Proponowane przez nas rozwiązania i nowe funkcjonalności muszą sprostać temu wyzwaniu.


Rezultaty

Powstał wysoce funkcjonalny a jednocześnie przyjazny dla użytkowników serwis sprzedażowy łączący sprzedaż pojedynczej prasy i książek, serii kolekcjonerskich, prenumerat tradycyjnych i autoodnawialnych oraz produktów cyfrowych jak e-wykroje czy e-booki.

Wykorzystane technologie

W tym projekcie korzystaliśmy z całej palety technologii. Jeśli podoba Ci się efekt, możemy użyć ich też w Twoim projekcie.

Docenili nas