• contact@beecommerce.pl

  • +48 697 548 508

  1. Beecommerce
  2. Blog

Sklep internetowy w modelu dropshippingowym

2021-11-08

Dropshippingowy model sprzedaży zyskuje co raz większą popularność. W poniższym artykule rozłożymy go na czynniki pierwsze, omówimy korzyści i wady takiego rozwiązania.

Czym jest dropshipping?

Jest to logistyczny model sprzedaży, w którym właściciel sklepu internetowego nie utrzymuje własnego magazynu produktów i nie zajmuje się wysyłką. Obowiązki te przejmuje hurtownia lub magazyn producenta. To on odpowiada za skompletowanie, pakowanie i wysyłkę zamówienia do klienta docelowego.

Za co odpowiada sklep w tym modelu?

Po stronie właściciela sklepu zostaje pozyskanie i obsługa klientów oraz formalności związane ze sprzedażą, zwrotami czy reklamacjami. Po twojej stronie będzie też leżeć opracowanie regulaminu sklepu (możesz to zlecić profesjonalnej firmie).

Jak zacząć?

Od dobrego researchu rynku. Pod kątem produktowym - co sprzedawać z dobrym zyskiem, jaką niszę rynkową możesz wypełnić? Weź też pod uwagę obsługę zwrotów czy reklamacji. W branży odzieżowo - bieliźnianej ilość zwrotów i wymian jest stosunkowo duża.
Następnym krokiem powinno być znalezienie hurtowni lub producenta, z którym chcesz podjąć współpracę i wynegocjowanie satysfakcjonujących cię warunków. Pamiętaj o gwarantowanym czasie realizacji zamówień, kosztach wysyłki.
Kolejny bardzo istotny krok to wybór platformy/rozwiązania e-commerce na którym będzie twój sklep. Kilka najpopularniejszych rozwiązań opiszemy w osobnym artykule.
Zajmij się też identyfikacją wizualną - zleć profesjonalnej firmie wykonanie logo, które najbardziej będzie odwzorowywać profil twojej działalności.

Do dzieła!

Nie pozostaje nic innego, jak pozyskać klientów i zacząć sprzedawać. Skorzystaj ze sprawdzonych metod dotarcia do potencjalnych klientów. Przede wszystkim poświęć czas na SEO - przygotuj odpowiednie treści na stronie, teksty alternatywne grafik, popracuj nad przyspieszeniem ładowania strony. Zajmij się też promocją swojego sklepu w mediach społecznościowych. Możesz też zainwestować w paid search.

Podsumowując - korzyści z prowadzenia sklepu w modelu dropshippingowym to:

  1. minimalne koszty rozpoczęcia biznesu - nie musisz inwestować w towar
  2. już od pierwszego dnia możesz mieć w ofercie setki a nawet tysiące produktów
  3. dowolność miejsca pracy - nie ma potrzeby inwestowania w biuro, magazyny, pomieszczenia. Biznes możesz prowadzić z domu
  4. minimalne koszty prowadzenia biznesu - jeżeli nie przekroczysz limitu miesięcznego równego połowie stawki minimalnej krajowej w danym roku, nie musisz nawet zakładać działalności gospodarczej
Beecommerce Contact Details:
Main address: ul. Mokotowska 1 00-640 Warszawa, Poland ,
Tel:+48-697-548-508, E-mail: contact@beecommerce.pl
Sklep internetowy w modelu dropshippingowym by

Dołącz do naszego zespołu!